LECZENIE ZABURZEŃ CZYNNOŚCIOWYCH NARZĄDU ŻUCIA
W ostatnich latach obserwuje się systematyczny wzrost ilości pacjentów z czynnościowymi zaburzeniami narządu żucia, objawiającym się nie tylko dysfunkcjami w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego czy bólami twarzy, ale również bólami głowy oraz przewlekłymi dolegliwościami w obrębie mięśni szyi, karku, pasa barkowego, kończyn i kręgosłupa oraz narządu wzroku i słuchu.
Główną rolę w etiologii zaburzeń czynnościowych narządu żucia odgrywa stres psychosocjalny (zwiększone napięcie emocjonalne), czego wynikiem jest bruksizm (zgrzytanie i zaciskanie zębów). Innymi przyczynami zaburzeń w obrębie układu ruchowego narządu żucia może być stres mięśniowy, nieprawidłowe nawyki pacjenta, zaburzenia zwarcia, urazy oraz błędy jatrogenne powstałe podczas leczenia stomatologicznego.
• częste bóle głowy i uszu
• trzaski i trzeszczenia przy otwieraniu i zamykaniu ust
• ból podczas ruchów żuchwy
• przerost i/lub bolesność mięśni
• starcie zębów
Warto pamiętać: jeśli zaciskasz zęby i często masz bóle głowy, budzisz się z zaciśniętymi zębami, sprawia Ci trudność szerokie otwarcie ust, możesz podejrzewać że masz problem, w którym możemy Ci pomóc.
LECZENIE ZABURZEŃ CZYNNOŚCIOWYCH NARZĄDU ŻUCIA W DENTEO
W Denteo masz pewność, że Twoimi problemami stomatologicznymi zawsze zajmuje się doświadczony lekarz.
Wyeliminowanie dolegliwości związanych z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia zwiększa komfort codziennego funkcjonowania.
Stomatologia estetyczna w Denteo to rozwiązania z kilku dziedzin stomatologii, które łączymy, by uzyskać rozwiązać problemy stomatologiczne naszych pacjentów.
Czas trwania leczenia za pomocą szyny zawsze jest indywidualny u każdego pacjenta, głównie ze względu na różne przyczyny występowania schorzenia oraz stopień zaawansowania problemu.
Na wstępie należy zaznaczyć, że poniższe objawy nie są nietypowe – może się tak wydawać, ponieważ występują poza jamą ustną, dlatego rzadko łączymy je z problemami, z którymi należy udać się do stomatologa:
– zmniejszenie ostrości widzenia, widzenie podwójne lub tzw. "mroczki"
– opadnięcie powieki, drżenie powiek lub pojedynczej powieki
– uczucie "wysadzenia" gałki ocznej
– uczucie zatkanych uszu
– chroniczne zmęczenie,
– zaburzenia snu
– bóle stawów łokciowych, kolanowych, nadgarstka
– tak zwany zespół niespokojnych nóg
– nocne pocenie się
– bóle kręgosłupa
– zaburzenia koordynacji ruchowej
a także wiele innych.