PROFILAKTYKA

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ta uniwersalna zasada, również doskonale sprawdza się w stomatologii.
Wykonywane systematycznie,  bezbolesne i nieskomplikowane zabiegi higienizacyjne, mogą skutecznie zapobiec chorobom zębów i jamy ustnej. Zabiegi higienizacyjne i wizyty kontrolne należy odbywać średnio co pół roku. Do zabiegów tych należą: ultradźwiękowe usuwanie kamieniapiaskowanie (usuwanie nalotu i osadów za pomocą specjalnego proszku pod ciśnieniem) oraz fluoryzacja (nałożenie na zęby preparatu o wysokim stężeniu fluoru celem ich wzmocnienia). Zabiegi te zapobiegają stanom zapalnym i chorobom dziąseł oraz wzmacniają ochronę przeciwpróchnicową, a także poprawiają estetykę uśmiechu – zęby bez osadu i nalotu są jaśniejsze.

Zabiegi oczyszczania zębów powinno się przeprowadzać minimum raz w roku.

Częstsze wykonywanie oczyszczania zalecane jest pacjentom cierpiącym na stany zapalne dziąseł i choroby dziąseł oraz tym o podwyższonym ryzyku zachorowania na choroby dziąseł, np. pacjentom ortodontycznym, osobom mającym problemy z utrzymaniem higieny jamy ustnej, osobom cierpiącym na suchość w jamie ustnej.

W Denteo wskazujemy optymalne rozwiązania w zakresie higienizacji. Uczymy jak prawidłowo dbać o zęby oraz pomagamy indywidualnie dobrać akcesoria niezbędne do codziennej higieny jamy ustnej. 

Kiedy udać się na wizytę?
  • Gdy Twoje zęby pokryte są osadem lub nalotem
  • Gdy od ostatniego oczyszczania upłynął już rok
  • Gdy masz kamień nazębny

PROFILAKTYKA W DENTEO

Profesjonalne oczyszczanie

Podczas zabiegu profilaktyki wykonujemy ultradźwiękowe usuwanie kamienia, oczyszczanie zębów z osadów oraz wzmacniamy je fluoryzacją.

Jaśniejszy uśmiech

Usunięcie kamienia i osadu ma także walory estetyczne – zęby są jaśniejsze, a uśmiech ładniejszy.

Ochrona dziąseł przed stanami zapalnymi

Regularne usuwanie kamienia nazębnego utrzymuje dziąsła w zdrowiu oraz chroni je przed stanami zapalnymi i chorobami.

Najczęściej zadawane pytania
Powiązane usługi