PROFILAKTYKA ZĘBÓW U DZIECI

W Denteo podczas przeglądu ​lub w trakcie pierwszej wizyty opowiadamy rodzicom w jaki sposób można zabezpieczać i wzmacniać ząbki dziecka, aby nie były podatne na próchnicę. Podstawowymi zabiegami m.in. są:

Fluoryzacja

Polega na aplikacji na szkliwo związków flurou (w postaci żelu, lakieru lub pianki o przyjemnym, owocowym smaku lub zapachu), których zadaniem jest zmniejszenie podatności zębów na próchnicę. Zabieg ten trwa kilka minut, jest całkowicie bezbolesny i lubiany przez małych pacjentów.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów polega na wypełnianiu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalną substancją zwaną lakiem szczelinowym. Bruzdy na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych stanowią doskonałe miejsce do zalegania resztek jedzenia i płytki bakteryjnej. Głębokość i konfiguracja bruzd praktycznie uniemożliwia ich właściwe wyczyszczenie podczas szczotkowania.

PROFILAKTYKA ZĘBÓW DZIECI W DENTEO

Zapobieganie próchnicy

Wszystkie zabiegi profilaktyczne mają na celu zapobiegać próchnicy lub bolesnym stanom zapalnym dziąseł.

Podejście do dzieci

Lekarze pracujący z dziećmi mają doświadczenie i odpowiednie podejście, by wizyta była komfortowa dla dziecka.

Sprawdzone preparaty

W Denteo do zabiegów stomatologicznych takich jak lakowanie czy lakierowanie używamy wyłącznie sprawdzonych preparatów renomowanych firm.

Najczęściej zadawane pytania
Powiązane usługi