ORTODONCJA

W dzisiejszych czasach proste, równo ustawione zęby są wyznacznikiem atrakcyjności uśmiechu. Piękny uśmiech jest zdecydowanym atutem w życiu prywatnym i zawodowym, dodaje pewności siebie, daje poczucie swobody i komfortu, pozwala na łatwiejsze  nawiązywanie  relacji z innymi ludźmi. Właśnie dlatego ortodoncja stała się jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. 

Wady zgryzu to nie tylko problemy natury estetycznej, ale także w wielu przypadkach przyczyna rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Z powodu nieprawidłowego rozmieszczenia zębów może dochodzić do ich nadmiernego ścierania, pękania szkliwa, problemów z przeżuwaniem oraz zaburzeń czynnościowych obejmujących stawy skroniowo-żuchwowe. Zaburzenia pracy stawów mogą również objawiać się bólami głowy, migrenami i szumem w uszach.

Wielu dorosłych pacjentów, decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego, aby wyleczyć wadę zgryzu, która nie została zlikwidowana w wieku nastoletnim. Powodów jest kilka: w ogóle nie zdawali sobie z niej sprawy, dopiero gdy się pogłębiła z czasem, zaczęła im przeszkadzać lub w przeszłości nie było takich możliwości i technologii żeby wyprostować zęby.

Współczesna ortodoncja pozwala na skuteczne i bezpieczne leczenie wad zgryzu niezależnie od wieku, dlatego teraz przyszedł ten moment, aby spełnić marzenie o prostych zębach i pięknym uśmiechu.

Kiedy udać się na wizytę?
  • Gdy masz krzywy zgryz
  • Gdy masz stłoczone zęby i wzrasta ryzyko próchnicy
  • Gdy zmiana ustawienia zębów umożliwi Ci skorzystanie z lepszych rozwiązań protetycznych

ORTODONCJA W DENTEO

Doświadczony ortodonta

Wybierając leczenie ortodontyczne w Denteo masz pewność, że zajmie się Tobą doświadczony lekarz ortodonta.

Nowoczesne aparaty ortodontyczne

Do wyboru masz kilka rodzaju aparatów, np. aparat metalowy, ceramiczny (w kolorze zębów) lub lingwalny (umieszczany na tylnej powierzchni zebów, od strony języka).

Dla osób w każdym wieku

Z powodzeniem leczymy ortodontycznie tak nastolatków, osoby dorosłe, jak i seniorów!

Najczęściej zadawane pytania
Powiązane usługi