STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

W Denteo ważny jest każdy Pacjent, ale szczególną uwagę zwracamy na tych najmłodszych – bo to Oni z reguły najbardziej boją się dentysty. Wiemy jak istotne dla małego pacjenta jest pierwsze pozytywne wrażenie dlatego chętnie wprowadzamy małych Pacjentów w świat przyjaznej i bezbolesnej stomatologii poprzez zabawę i edukację. Dlatego proponujemy wizyty adaptacyjne, które ograniczają stres i zapoznają z gabinetem stomatologicznym. 

Sami jesteśmy rodzicami i wiemy jak wrażliwymi i wymagającymi pacjentami są dzieci, dlatego staramy się, aby wizyty przebiegały w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Emocje małych pacjentów są dla nas równie ważne, co obawy osób dorosłych, dlatego wyróżnia nas troska o tych najmłodszych  i przyjazne, bezstresowe podejście do nich.

Kochani Rodzice – to od Was zależy odpowiednie przygotowanie dziecka do wizyty u stomatologa.Zdecyduj się na wizytę jak najszybciej
Zabiegi dla najmłodszych pacjentów w Denteo:
  • leczenie i usuwanie zębów mlecznych,
  • profilaktyka fluorowa (fluoryzacja),
  • lakowanie i lakierowanie zębów stałych.
Stwórzmy pozytywny obraz dentysty

Ważne jest, aby wokół wizyty budować pozytywne skojarzenia, a nie atmosferę strachu. Mówmy o tym, co ciekawe w gabinecie, o magicznych kamerach, które widzą cukrowe bakterie, śmiesznych rurkach, co bzyczą jak pszczoły. Nie ostrzegajmy dziecka, że może boleć, ale że na pewno jakoś to przetrwa. Takie stwierdzenia mogą je tylko wystraszyć i niepotrzebnie zniechęcić do wizyty.

Rodzicu! Nagradzaj za dzielność, ale nie przekupuj!

Jeżeli konieczna będzie wizyta dziecka u dentysty z powodu bólu zęba lepiej nie obiecywać dziecku przed leczeniem, że jeśli tylko będzie grzecznie siedzieć na fotelu, dostanie jakiś prezent. To zwykłe przekupstwo i niczemu nie służy. Dużo lepiej jest już po wizycie pochwalić dziecko, że było naprawdę dzielne, przytulić i ewentualnie zaproponować nagrodę w postaci jakiegoś drobiazgu. Dziecko zyska wówczas poczucie bezpieczeństwa i będzie dumne z tego, że tak odważnie przeszło wizytę u dentysty.

Daj dobry przykład!

Istotne jest, aby rodzic swoją postawą przekazywał własciwe wzorce dla swojego „małego człowieka“.
Dziecko obserwuje i naśladuje Twoje zachowanie, więc ważnym jest to, aby nie okazywać strachu przed pierwszą wizytą Twojej pociechy w gabinecie stomatologicznym. Jeśli zachowasz spokój i pozytywne nastawienie, dziecko również będzie przejawiać taką postawę, a nasz zespół dołoży wszelkich starań, by wizyta naprawdę okazała się pozytywnym doświadczeniem i była ciekawą przygodą.

 

LECZENIE DZIECI W DENTEO

Znieczulenie

Małych pacjentów leczymy w znieczuleniu, by wizyta była dla nich jak najprzyjemniejsza.

Podejście do dzieci

Lekarze pracujący z dziećmi mają doświadczenie i odpowiednie podejście, by wizyta była komfortowa dla dziecka.

Sprawdzone materiały

W Denteo do wszystkich zabiegów stomatologicznych używamy wyłącznie sprawdzonych materiałów i preparatów renomowanych firm.

Najczęściej zadawane pytania
Powiązane usługi