LECZENIE KOBIET W CIĄŻY

W trakcie ciąży, wbrew obiegowym opiniom, brak jest przeciwwskazań do przeprowadzania stomatologicznych zabiegów profilaktycznych i leczniczych. Najbezpieczniejszym okresem jest jednak drugi trymestr, bowiem pierwsze trzy miesiące to okres szczególny kiedy kształtuje się płód i rozwjają najważniejsze organy, zaś w trzecim trymestrze, ze względu na niedogodności związane z wielkością brzucha, leczenie może być utrudnione.
Ciąża to czas wielkich zmian fizjologicznych w organizmie kobiety. Zmiany hormonalne powodują zmianę składu śliny i zmniejszenie jej ilości, a to z kolei prowadzi do przyspieszonego rozwoju próchnicy oraz procesów zapalnych dziąseł i przyzębia. Mimo, iż sytuacja wymaga nieco więcej starań niż zwykle, wszystkim problemom z zębami podczas ciąży można zapobiec dzięki profilaktyce, regularnym kontrolom i odpowiedniemu leczeniu.

W Denteo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mam proponujemy niedopłatny przegląd i konsultacje przez okres ciąży.Zabiegi lecznicze korzystne w ciąży

Dla kobiet w ciąży istotne jest systematyczne monitorowanie stanu jamy ustnej, przede wszystkim dlatego, by uniknąć sytuacji, w których mogą pojawić się ostre stany zapalne. W Denteo zachęcamy pacjentki do planowego leczenia zębów i przyzębia przede wszystkim w drugim trymestrze. Absolutnie nie ma powodu, by leczenie ubytków pozostawiać na czas po urodzeniu dziecka. Wręcz przeciwnie – leczenie warto zakończyć jeszcze przed porodem, ponieważ po nim, ze względu na pojawienie się nowego członka rodziny, może po prostu brakować czasu.

OPIEKA STOMATOLOGICZNA U KOBIET W CIĄŻY W DENTEO

Bezpieczeństwo

Leczenie kobiet ciężarnych jest ściśle planowane i przemyślane.

Profilaktyka

Lekarze w Denteo zajmują się także profilaktyką próchnicy u kobiet ciężarnych.

Opieka w okresie karmienia

Opieka stomatologiczna w Denteo obejmuje także profilaktykę i leczenie próchnicy w okresie karmienia.

Najczęściej zadawane pytania
Powiązane usługi