WIZYTY KONTROLNE I ADAPTACYJNE

W ramach stomatologii dziecięcej w Denteo wykonujemy regularne badania kontrolne jamy ustnej (tak zwane przeglądy). Wcześnie wykryta próchnica to szybkie leczenie oraz krótka i komfortowa wizyta dla małego pacjenta, dla którego wizyty u dentysty powinny być przeżyciem pozytywnym.

Małe dzieci, które jeszcze nigdy nie były u stomatologa, zapraszamy na wizyty adaptacyjne, które wiążą się wyłącznie z poznawaniem gabinetu i oswajaniem się z lekarzem dentystą.

Kiedy udać się na wizytę?
  • Twoje dziecko nie było na przeglądzie od co najmniej 6 miesięcy
  • Twoje dziecko nigdy nie było u stomatologa
  • Zauważyłeś, że zęby u Twojego dziecka krzywo rosną

WIZYTY KONTROLNE – PRZEGLĄDY

Wizyty kontrolne to inaczej przegląd lub badanie stomatologiczne. Dziecko powinno (podobnie, jak dorośli pacjenci) odbywać je raz na pół roku. Są one niezbędne, by lekarz stomatolog mógł sprawdzić, czy uzębienie rośnie prawidłowo, czy zęby są zdrowe lub czy rozwija się w nich próchnica oraz czy zgryz dziecka rozwija się prawidłowo.

Przeglądy stomatologiczne pozwalają wychwycić na wczesnym etapie takie problemy jak:

próchnica. Jest to kluczowe, gdyż wcześnie wykryta próchnica to krótsze leczenie, ale także zmniejszenie ryzyka przenoszenia się bakterii próchnicotwórczych na zęby sąsiednie.

bolesne zmiany w jamie ustnej. Na przykład zapalenie dziąsła, afty itp., w przypadku których należy podjąć odpowiednie leczenie.

nieprawidłowy zgryz. Stomatolog da wskazówki, kiedy należy udać się do ortodonty. Wcześnie podjęte leczenie ortodontyczne u dzieci przeprowadza się aparatami ruchomymi, co jest rozwiązaniem mniej kosztownym niż leczenie aparatem stałym.

nieprawidłowy rozwój uzębienia – np. zatrzymanie zębów mlecznych, które nie wypadają na czas, by zrobić miejsce na ząb stały lub brak zalążków zębowych.

– kamień nazębny – spotykany już nawet u kilkulatków wskutek braku prawidłowej codziennej higieny domowej oraz wskutek nieprawidłowej dla dzieci w tym wieku diety.

Na wizytę kontrolną warto przyjść nawet przed ukończeniem przez dziecko 1 roku życia. Jeśli Twoje dziecko jest w wieku przedszkolnym lub starsze i nigdy nie było u stomatologa, taka wizyta jest niezbędna!

WIZYTY ADAPTACYJNE

Wizyta adaptacyjna to wizyta, na której dziecko poznaje gabinet i swojego lekarza. Oswaja się z fotelem stomatologicznym oraz z narzędziami, jakich dentysta używa później podczas przeglądów i leczenia. Na takiej wizycie nie wykonujemy żadnych zabiegów.

Po co przychodzić z dzieckiem na wizyty adaptacyjne?

Strach przed dentystą często uniemożliwia leczenie dziecka wtedy, gdy pomoc stomatologiczna jest mu niezbędna i odczuwa ono ogromny ból (stany zapalne, bardzo zaawansowana próchnica, złamania i urazy zębów wskutek wypadków itp.). Gdy dziecko boi się dentysty, wizyta jest stresująca nie tylko dla niego samego, ale także dla rodzica. Oswojenie dziecka z gabinetem spowoduje, że chętniej siądzie na fotel w przyszłości i współpraca podczas wizyt będzie możliwa.

Na wizyty adaptacyjne warto przychodzić jak najwcześniej, nawet gdy dziecko ma tylko 1 rok. Czas, który dziecko spędza w gabinecie jest ważny także dla rodziców – otrzymują od stomatologa informacje, jak dbać o zęby malucha, by uchronić je przed próchnicą w przyszłości.

WIZYTY KONTROLNE I ADAPTACYJNE W DENTEO

Zapobieganie próchnicy

Wizyty kontrolne i adaptacyjne pomagają zapobiegać próchnicy lub bolesnym stanom zapalnym dziąseł w przyszłości.

Podejście do dzieci

Lekarze pracujący z dziećmi mają doświadczenie i odpowiednie podejście, by wizyta była komfortowa dla dziecka.

Wiedza dla rodziców

Na wizytach kontrolnych i adaptacyjnych przekazujemy dużo informacji, jak dbać o zęby dziecka.

Najczęściej zadawane pytania
Powiązane usługi