LECZENIE ZABURZEŃ CZYNNOŚCIOWYCH NARZĄDU ŻUCIA

W ostatnich latach obserwuje się systematyczny wzrost ilości pacjentów z czynnościowymi zaburzeniami narządu żucia, objawiającym się nie tylko dysfunkcjami w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego czy bólami twarzy, ale również bólami głowy oraz przewlekłymi dolegliwościami w obrębie mięśni szyi, karku, pasa barkowego, kończyn i kręgosłupa oraz narządu wzroku i słuchu.

Główną rolę w etiologii zaburzeń czynnościowych narządu żucia odgrywa stres psychosocjalny (zwiększone napięcie emocjonalne), czego wynikiem jest bruksizm (zgrzytanie i zaciskanie zębów). Innymi przyczynami zaburzeń w obrębie układu ruchowego narządu żucia może być stres mięśniowy, nieprawidłowe nawyki pacjenta, zaburzenia zwarcia, urazy oraz błędy jatrogenne powstałe podczas leczenia stomatologicznego.

Możliwe objawy zaburzeń czynnościowych narządu żucia:

• częste bóle głowy i uszu
• trzaski i trzeszczenia przy otwieraniu i zamykaniu ust
• ból podczas ruchów żuchwy
• przerost i/lub bolesność mięśni
• starcie zębów

Warto pamiętać: jeśli zaciskasz zęby i często masz bóle głowy, budzisz się z zaciśniętymi zębami, sprawia Ci trudność szerokie otwarcie ust, możesz podejrzewać że masz problem, w którym możemy Ci pomóc.

LECZENIE ZABURZEŃ CZYNNOŚCIOWYCH NARZĄDU ŻUCIA W DENTEO

Opieka specjalisty

W Denteo masz pewność, że Twoimi problemami stomatologicznymi zawsze zajmuje się doświadczony lekarz.

Poprawa komfortu życia

Wyeliminowanie dolegliwości związanych z zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia zwiększa komfort codziennego funkcjonowania.

Zintegrowane działanie

Stomatologia estetyczna w Denteo to rozwiązania z kilku dziedzin stomatologii, które łączymy, by uzyskać rozwiązać problemy stomatologiczne naszych pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania
Powiązane usługi