PROFILAKTYKA
Lepiej zapobiegać niż leczyć.Ta uniwersalna zasada, również doskonale sprawdza się w stomatologii.
Wykonywane systematycznie, bezbolesne i nieskomplikowane zabiegi higienizacyjne, mogą skutecznie zapobiec chorobom zębów i jamy ustnej. Zabiegi higienizacyjne i wizyty kontrolne należy odbywać średnio co pół roku. Do zabiegów tych należą: ultradźwiękowe usuwanie kamienia, piaskowanie (usuwanie nalotu i osadów za pomocą specjalnego proszku pod ciśnieniem) oraz fluoryzacja (nałożenie na zęby preparatu o wysokim stężeniu fluoru celem ich wzmocnienia). Zabiegi te zapobiegają stanom zapalnym i chorobom dziąseł oraz wzmacniają ochronę przeciwpróchnicową, a także poprawiają estetykę uśmiechu – zęby bez osadu i nalotu są jaśniejsze.
Częstsze wykonywanie oczyszczania zalecane jest pacjentom cierpiącym na stany zapalne dziąseł i choroby dziąseł oraz tym o podwyższonym ryzyku zachorowania na choroby dziąseł, np. pacjentom ortodontycznym, osobom mającym problemy z utrzymaniem higieny jamy ustnej, osobom cierpiącym na suchość w jamie ustnej.
W Denteo wskazujemy optymalne rozwiązania w zakresie higienizacji. Uczymy jak prawidłowo dbać o zęby oraz pomagamy indywidualnie dobrać akcesoria niezbędne do codziennej higieny jamy ustnej.
- Gdy Twoje zęby pokryte są osadem lub nalotem
- Gdy od ostatniego oczyszczania upłynął już rok
- Gdy masz kamień nazębny
PROFILAKTYKA W DENTEO
Podczas zabiegu profilaktyki wykonujemy ultradźwiękowe usuwanie kamienia, oczyszczanie zębów z osadów oraz wzmacniamy je fluoryzacją.
Usunięcie kamienia i osadu ma także walory estetyczne – zęby są jaśniejsze, a uśmiech ładniejszy.
Regularne usuwanie kamienia nazębnego utrzymuje dziąsła w zdrowiu oraz chroni je przed stanami zapalnymi i chorobami.
Zabiegi profilaktyczne należy wykonywać raz lub dwa razy w roku. W indywidualnych przypadkach lekarz może zalecić częstsze zabiegi – wynika to ze stanu zdrowia jamy ustnej danego pacjenta.
Jeśli w badaniu stomatologicznym lekarz stwierdzi, że nie masz kamienia, może wykonać tylko zabieg piaskowania, czyli usunąć osad i nalot z powierzchni zębów.
Dla niektórych pacjentów zabieg usuwania kamienia ultradźwiękami jest nieprzyjemny, a miejscami bolesny. W takich przypadkach możemy zastosować znieczulenie, by wizyta była komfortowa.