ORTODONCJA DLA MŁODZIEŻY
Okres dorastania jest optymalny do założenia stałego aparatu ortodontycznego. Nastolatkom zaczyna bardziej zależeć na wyglądzie, który w tym okresie ma kluczowe znaczenie w relacjach z rówieśnikami. Oprócz pozytywnego nastawienia młodzieży do leczenia ortodontycznego ważny jest w tym okresie życia aspekt medyczny, ponieważ wiek 12-16 lat jest także idealny do ostatecznego leczenia ortodontycznego. Wykorzystujemy bowiem okres skoku wzrostowego do usunięcia wad zgryzu. Dzięki temu, że organizm jest w momencie intensywnego wzrostu, możemy szybko i trwale skorygować uzębienie, a efekty osiągamy znacznie łatwiej niż u pacjentów dorosłych.
Co ważne, sam aparat ortodontyczny już dawno przestał być powodem do wstydu. Jest w pełni akceptowany! Tak jak leczenie ortodontyczne stało się normalnym elementem życia nastolatka.
- Podejrzewasz u dziecka wadę zgryzu
LECZENIE ORTODONTYCZNE DZIECI I MŁODZIEŻY W DENTEO
Pacjentów ortodontycznych w Denteo przyjmuje doświadczony lekarz ortodonta.
Leczymy nawet najmłodszych pacjentów – pierwsze działania lecznicze można podjąć nawet u dwulatków!
Pacjenci mogą wybrać aparat stały metalowy lub estetyczny (przezroczysty lub w kolorze zębów).
Na konsultację ortodontyczną zapraszamy w każdej chwili. Jeśli zgryz Twojego dziecka jest krzywy, nie rozwija się prawidłowo lub występują dysproporcje w obrębie twarzy – np. wysunięta lub cofnięta broda, warto podjąć leczenie.
Aparat stały należy codziennie myć szczotką i pastą wykonując rutynowe oczyszczanie zębów. Osadza się na nim płytka bakteryjna tak, jak i na zębach, lecz trudniej ją usunąć, dlatego szczotkowanie powinno być niezwykle dokładne i trwać ok. 5 minut. Dodatkowo zalecamy umycie zębów po każdym posiłku (także w szkole).
Leczenie należy podejmować nie tylko dla ładnego wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia. Prawidłowy zgryz to mniejsze ryzyko próchnicy, stanów zapalnych, migren, ścierania się zębów, chorób zwyrodnieniowych stawów skroniowo-żuchwowych.
Statystycznie leczenie ortodontyczne trwa około dwóch lat. Jego czas zależy jednak od stopnia wady oraz od współpracy pacjenta, czyli pojawiania się regularnie na wizytach.